Pirmasis Lituanicono svečias: Adamas Robertsas ir etika Terrio Pratchetto kūryboje

2018-03-27

„Kai manęs prašo prisistatyti, paprastai sugiedu lakonišką „Adamas Robertsas yra septyniolikos mokslinės fantastikos romanų autorius, Londono universitete dėsto anglų kalbą bei kūrybinį rašymą, ir gyvena su savo šeima ryčiausiame Berkšyro iškyšulyje.“

Bet „septyniolika romanų“ net neužkabina paviršiaus. Nuo 2000 m. kas metus po romaną išleidžiančio autoriaus kūryba pasižymi neįprasta tokiam produktyvumui įvairove. Kaip paskutinės jo knygos „Žmogžudystės realybės mieste“ apžvalgoje pažymi The Guardian, Robertsas absoliučiai niekada nesikartoja. Nuo kosmooperų iki kiberpankinio noir detektyvų, nuo klaustrofobinio siaubo iki nuotykinių pasakojimų ant meilės laiško Žiuliui Vernui ribos, autorius demonstruoja fenomenalų lankstumą ir nepaprastą gebėjimą perprasti ir naujai pateikti įvairiausias literatūrines tradicijas.

Filosofinės temos Adamui Robertsui anaiptol nesvetimos (ko vertas vien jo romanas The Thing Itself, kur mokslininkai poliarinėje stotyje diskutuoja apie Kantą). Tik išgirdęs šių metų Lituanicono pavadinimą – Lietuva fantastiška – jis nusprendė savo pranešimu atiduoti duoklę pavadinimą įkvėpusiam Terriui Pratchettui ir papasakoti apie etiką Pratchetto kūryboje. Tik neišsigąskite stereotipinių filosofinių postringavimų – juodokas Robertso humoro jausmas, puikus literatūros išmanymas ir meilė fantastikai užtikrins, kad pranešimas bus linksmas, įdomus ir įkvepiantis.

Ir tai dar ne viskas! Adamas taip pat yra fantastikos tyrinėtojas, septynių negrožinių knygų apie šį žanrą autorius. Jo akiratyje atsidūrė ir Karaliaus Artūro epais paremta fantastika, ir Tolkino kūryba, ir mokslinės fantastikos bei fentezi istorija. Apie šią jo veiklą bendrai ir Tolkino tyrinėjimus konkrečiai pasikalbėti galėsime Lituanicono išvakarėse, gegužės 4 dieną vakare, vyksiančiuose „Tolkien Lietuvos“ organizuojamuose Tolkinėjimuose.

Partneriai

 
 
 

Organizatoriai