Noah Bradley "Portal to another world"

Noah Bradley, "To another world"

Lietuviškas fantastinis kūrinys - antroji apklausa

2018-03-29

Tęsiame kelionę po galimus fantastinių kūrinių scenarijus, susijusius su Lietuva. Praėjusią savaitę klausėme jūsų, kokiu laikotarpiu galėtų vykti istorinės fentezi veiksmas. Nedidele persvara laimėjo Algirdo ir Kęstučio Lietuva - matyt, karai su kryžiuočiais vienoje pusėje bei totoriais kitoje turi savyje kažką fantastiško.

Šią savaitę spręsime, kaip galėtų atrodyti lietuviška persikūnijimo fantastika. Šiam požanriui priklauso kūriniai, kuriuose veikėjas iš šių dienų nukeliauja į praeitį ir įsikūnija į to laikmečio herojų. Nors čia figūruoja laiko kelionės, pats keliavimo mechanizmas dažniausiai nėra svarbus, taigi kalbame ne apie „Laiko mašiną“, o apie Marko Twaino „Jankis karaliaus Artūro dvare“, Michaelo Moorcocko „Štai žmogus“, Poulo Andersono „Trys širdys ir trys liūtai“ ar Philipo Jose Farmerio „Visatų kūrėjas“.

Koks galėtų būti šių dienų personažas, patiriantis tokį nuotykį? Kaip galėtų įvykti kelionė - suradus magišką išmanųjį telefoną ar įlipus ne į tą troleibusą? Laukiame jūsų atsakymų komentaruose čia ir Facebook’e. O apklausoje bandysime išsiaiškinti, į kurį Lietuvos istorijos veikėją galėtų įsikūnyti mūsų herojus - balsuokite žemiau.

Į kokią istorinę asmenybę įsikūnija šiandieninis veikėjas?
Palemonas (mitinis pirmasis Lietuvos valdovas)
16%
Daumantas (vienas iš Mindaugo žudikų, kviestinis Pskovo kunigaikštis)
7%
Lizdeika (žynys, išaiškinęs sapną apie geležinį vilką)
56%
Jonas Chodkevičius (Livonijos karo laikų generolas)
21%
Tadas Blinda (lietuviškasis Robinas Hudas)
0%
Iš viso balsų: 43

Partneriai

 
 
 

Organizatoriai