Lietuviškas fantastinis kūrinys - ketvirtoji apklausa

2018-04-12

Kiberpankinę Lietuvą ateityje valdys Maxima – taip nusprendė balsavusieji praėjusios savaitės apklausoje; tiesa MG Baltic atsiliko labai nedaug, tad jei šios dvi korporacijos kada pradės kalbėti apie susijungimą, tikrai galime bijoti artėjančios apokalipsės.

Šią savaitę irgi kalbėsime apie niūrią ateitį, o gal ir alternatyvią dabartį. Distopija – ir skaitytojų, ir rašytojų labai mėgiamas žanras. Nuo postapokaliptinių pasaulių (ar tai būtų Cormac McCarthy „Kelias“, ar Fallout žaidimų serija) iki totalitarinių santvarkų (George Orwell „1984-ieji“, žaidimas „Papers, please“) ar nepavykusių utopijų (Aldous Huxley „Brave New World“, Bioshock žaidimai) – distopijos yra visur.

Nors visos distopijos yra kraupios, kiekviena kraupi savaip. O tą kraupumą sukelia priežastys ir aplinka, dėl kurių distopija gali atsirasti. Taigi šią savaitę klausiame jūsų: kokioje aplinkoje (setting’e) galėtų būti rašomas/filmuojamas/kuriamas distopinis kūrinys apie Lietuvą?

Kaip ir anksčiau, laukiame jūsų balsų apklausoje žemiau ir komentarų čia bei Facebook’e. Įdomiausių komentarų autorių Lituanicone lauks prizai!

(Iliustracija: Vilius Petrauskas, „Geležinio vilko sapnas“)
 

Apklausos

Koks setting’as labiausiai tiktų lietuviškam distopiniam kūriniui?
Fallout tipo postapokalipsė, sprogus Astravo atominei elektrinei
27%
Lietuva totalitarinėje supervalstybėje, kaip 1984-ųjų pasaulyje
14%
Zombių apokalipsė, prasidėjusi nugriuvus Gedimino kalnui
5%
Teokratinė, t. y. šventikų valdoma, izoliuota Lietuva
25%
Lietuva liberalizmo triumfo utopijoje (bet tik iš pirmo žvilgsnio)
29%
Iš viso balsų: 59

Partneriai

 
 
 

Organizatoriai