Lituanicon XXXIV: ŠIURPAS

Skelbiama trisdešimt trečiojo festivalio „Lituanicon“ tema: šiemet fantastų dėmesio centre – MIESTAS

Fantastikos entuziastai kviečia darbo knygelėse ir išmaniuosiuose kalendoriuose pasižymėti šių metų rugsėjo 10 dieną. Jau trisdešimt trečią kartą įvyks seniausias Lietuvoje fantastinių idėjų ir kūrybos festivalis „Lituanicon“, kurio tema šiemet pasirinktas „Miestas“.

Miestas kūrėjų ir mąstytojų akiratyje jau seniai

Turbūt nebūtų didelė klaida sakyti, kad miestas yra tarsi sumažintas viso pasaulio atspindys. Kūrėjus ir mąstytojus jau seniai masino miesto idėja. Miestas, kaip universali žmonių bendruomenė, skirtingų laikotarpių kūrėjams galėjo reikšti visiškai skirtingus dalykus: tiek tapti dieviškosios tvarkos atspindžiu ar utopija, tiek – distopija, aplinka kataklizmams, tironija, visuomenės nuosmukiu.

Patys miestai visais laikais buvo kultūrinių įnovacijų, naujų idėjų taikymo, spartaus technologinio progreso vieta, didelė žmonių koncentracija ir judėjimas lengvino idėjų sklaidą. Tiesa, miestuose neišvengta ir įvairiausių nelaimių.

Šiais ir kitais metais dėmesį traukia didžiųjų Lietuvos miestų kultūriniai renginiai. O ką mums miestas reiškia šiandien ir kuo miestas ypatingas fantastinėje kūryboje? Būtent apie tai ir bus šiųmetis „Lituanicon“.

Tarp festivalio veiklų – ir stalo žaidimai, ir mokslininkų paskaitos

Kaip ir kiekvienais metais „Lituanicon“ lankytojų lauks pačios įvairiausios veiklos. Rašytojų ir mokslininkų paskaitos, diskusijos, stalo žaidimai, fantastinis aukcionas, viktorina ir tai – toli gražu ne viskas! Tradiciškai dar iki renginio bus paskelbti literatūros ir vizualiųjų menų konkursai, kurių laureatus organizatoriai apdovanos renginio metu.

Festivalis nemokamas. Renginys vyks rugsėjo 10 d., Socialinių mokslų kolegijos patalpose, Vilniuje (Kalvarijų g. 137E).