Kas yra Lituaniconas?

Lituanicon yra seniausias Lietuvoje susibūrimas, vienijantis fantastiką mėgstančius žmones.  Fantastinės knygos, fantastiniai filmai, fantastiniai serialai, fantastiniai žaidimai. Kuo labiau domiesi ta fantastika, tuo viskas labiau persipina: iš knygų gimsta filmai, iš filmų – žaidimai, iš žaidimų – knygos (aha, būna ir taip. Kartais. Gal ir gerai, kad kartais), o kur dar konceptualūs muzikos albumai apie gelbėjimąsi iš dirbtinio intelekto užvaldytos planetos.

Lietuvos fantastų bendruomenė turi stebėtinai gilias tradicijas –  pirmasis lietuvių fantastų konventas atsirado tais pačiais metais, kai atsirado ir pati modernioji Lietuva, t. y. prieš 30 metų. IR NUO TOL TOKIE SUSITIKIMAI VYKSTA KASMET.

Lituanicon per trisdešimt metų pasikeitė neatpažįstamai. Gi keitėsi ir pati fantastika, ir galimybė gauti fantastikos naujienų. Tačiau vienas dalykas per visą istoriją išliko toks pat – siekis suburti Lietuvos fantastikos mylėtojus į vieną bendruomenę. 

O ko gi galima tikėtis iš Lituanicon, jei jame dar nė karto nebuvai?

Informacijos apie fantastiką. Apie knygas, filmus, žaidimus, tendencijas. Ją susimedžiosi tiek pranešimuose-paskaitose, tiek bendraudamas su kitais dalyviais.

Hands-on experience. Galėsi išbandyti naujus ir klasikinius stalo, kompiuterinius ir kitus žaidimus, virtualią realybę ir net naujas sporto šakas.

Vizijų. Fantastai yra tie, kurie galvoja ne tik apie dabartį, bet ir ateitį. Ar kitokią praeitį – kurios nebuvo, bet gal ir būtų buvę įdomu, jei tokia būtų nutikusi (pavyzdžiui, pasaulio scenarijus, kuriame vietoje technologijos veikia magija).

Įdomių žmonių. Tiek fantastų veteranų, tiek jaunesnių, kurie turi ką pasakyti, pamąstyti ir parodyti, tiek svečių iš kitų šalių.