Apie slapukus mūsų svetainėje

Kas yra slapukai?

Slapukas – tai nedidelė teksto rinkmena, kurią svetainė išsaugo jūsų kompiuteryje arba mobiliajame įrenginyje, kai joje apsilankote.

  • Pirmosios šalies slapukai – tai lankomos svetainės sukuriami slapukai. Juose išsaugotą informaciją gali perskaityti tik ta interneto svetainė. Interneto svetainėje taip pat gali būti naudojamasi išorės paslaugomis, kurios taip pat sukuria savo slapukus – tai yra trečiosios šalies slapukai.
  • Ilgalaikiai slapukai – tai slapukai, kurie išsaugomi naudotojo kompiuteryje ir automatiškai nepašalinami uždarius naršyklę, skirtingai negu seanso slapukai, kurie pašalinami, kai tik naršyklė uždaroma.

Kokius slapukus naudojame?

Vienos sesijos slapukai yra sukurti duomenų saugojimui vartotojo kompiuteryje tik jam aplankius tinklalapį ir paprastai yra naudojami siekiant suteikti tinkamas paslaugas kiekvieno naršymo metu.

Nuolatiniai slapukai yra sukurti duomenų saugojimui tinklo prieigos serveryje ir suteikia prieigą prie duomenų tam tikrą laiką, kuris gali trukti nuo to momento, kai sesija buvo baigta, iki keleto metų.

Asmeniniai slapukai yra tiesiogiai diegiami ir valdomi Bigbank bei naudojami vartotojo duomenų atkūrimui, kai jis naršo po Bigbank tinklalapį. Tinklalapyje www.bigbank.lt nuolatiniai asmeniniai slapukai naudojami tam, kad būtų prisitaikoma prie naršytojo poreikių, išsaugojant kalbos pasirinkimus, palengvinančius Bigbank tinklalapio naršymą ateityje.

Trečiųjų šalių slapukai (Google Analytics): yra sukurti trečiųjų šalių ir naudojami duomenų analizės tikslais. Slapukai pagerina tinklalapio prieigą ir išanalizuoja vartotojų poreikius, kad galėtume suteikti patrauklesnių paslaugų, atitinkančių jų poreikius. Šią informaciją naudojame funkcionalumo ataskaitų sudarymui ir tinklalapio tobulinimui.

Kaip galima tvarkyti slapukus?

Naudotojai gali tvarkyti / šalinti slapukus savo nuožiūra. Išsami informacija pateikiama adresu aboutcookies.org.

Slapukų šalinimas iš savo įrenginio

Visus slapukus iš naudotojo įrenginio galima pašalinti išvalant naršymo istoriją naršyklėje. Tokiu būdu bus pašalinti visi visų aplankytų svetainių slapukai.

Primename, kad taip galima prarasti ir tam tikrą išsaugotą informaciją (pvz., išsaugotus prisijungimo duomenis, svetainės parinktis).

Konkrečios svetainės slapukų tvarkymas

Norint išsamiau kontroliuoti konkrečios svetainės slapukus, reikėtų patikrinti savo pasirinktos naršyklės privatumo ir slapukų nustatymus.

Slapukų blokavimas

Naujausiose naršyklėse galima nustatyti, kad jūsų įrenginyje nebūtų išsaugomi jokie slapukai, tačiau tuomet gali tekti patiems koreguoti kai kurias parinktis kiekvieną kartą apsilankius svetainėje ar puslapyje, o kai kurios paslaugos ir funkcijos gali iš viso tinkamai neveikti (pvz., prisijungimas naudojant profilio duomenis).